Zábava

Jak efektivně zatočit se špatnou náladou

Zbavte se televizoru – možná jste se již s touto myšlenkou setkali, propagují ji některé duchovní směry a prakticky se shodují na jednom pozitivním faktu: televize ubírá lidem kus života. Jde o zábavu na pasivní úrovni a častokrát dochází až k závislosti na konzumaci zábavných programů. Lidé pak ztrácí soudnost, deformuje se jim skutečná realita a mají potíže žít v běžném životě. V podstatě je téměř vyloučeno, že by někdo, kdo se televizoru již dávno zbavil, byl klientem psychologické poradny nebo psychiatrické léčebny. Naopak, depresemi trpí takřka všichni, co pravidelně před obrazovku usedají. Přispívá k tomu i programová skladba včetně zpravodajských relací, kde převládají různé formy násilí.
relax na kole
Každý skok se počítá – už jste si někdy zaskákali na trampolíně? Ti, kteří cvičí pravidelně, vám potvrdí, že neexistuje snad jediné negativum tohoto specifického pohybu, a že se tímto způsobem dopracujete k lepšímu držení těla, k procvičení většiny svalů, k rozproudění lymfatického systému a hlavně k výborné náladě.
Bicykl je zdrojem pobavení – legendární skupina Rangers (Plavci) naznačila již před mnoha lety, že může být i kolo zdrojem zábavy. Je tomu skutečně tak, bylo prokázáno mnoha vědeckými týmy i obyčejnými lidskými zkušenostmi, že se jedná o výborný antistres. Působení stresu jsme vystaveni každý den a jeho chronická forma může přejít až v závažnou chorobu.
popcorn k tv
Malujte – lidem dnes schází kreativita a jsou spíše konzumenty, než aktivními tvořiteli. Něco jiného je zakoupit ručně malovaný obrázek na aukci nebo na tržišti a jiný zážitek vás čeká ve chvíli, kdy usednete za malířský stojan. Nemusí to být zrovna olej či akvarel, zkuste pro začátek tužky různé tvrdosti nebo uhel. Uvidíte, že vám to půjde.
Hrajte na kytaru – nemusí to být zrovna kytara, ale třeba foukací harmonika, bicí nástroje, klavír, zobcová flétna, zkrátka cokoli. Kdo se dokáže takto zabavit a pravidelně trénovat, brzy zjistí, jak mocné jsou takové dovednosti, a jak dobře dokážou pomáhat při depresích a špatné náladě.

Jak efektivně zatočit se špatnou náladou
3 (60%)1